3. ADVENTNÍ AKTIVITA – ŠÍŘÍME RADOST

Úkol:  ŠÍŘÍME RADOST

Symbol (k vlepování na krabici)smajlík

Příběh: Dva mniši pěstovali růže. Prvního zaujala jejich krása a vůně. Stále o tom meditoval, nemohl se na růže vynadívat a vdechoval rád jejich vůni. Druhý mnich uřezal ty nejkrásnější růže a daroval je kolemjdoucím. „Co to děláš?“ vytknul mu to první mnich. „Jak se můžeš zbavovat radosti z vůně těch růží?“ „Ale ty růže zanechávají svou vůni na rukách toho, kdo je daruje!“ odpověděl klidně druhý mnich. – Stejně je tomu s radostí: kdo dává radost, neztrácí ji, ale naopak získává.

V evangeliu jsme slyšeli o Janu Křtiteli, který přišel, aby svědčil o světle, kterým je Ježíš. Této neděli se říká „radostná“. Naším úkolem pro příští týden bude šířit radost – tím, že někomu pomůžeme, projevíme pozornost nebo se na něj třeba jen usmějeme. Když se člověk usměje, tak se jakoby rozzáří. Když budeme šířit radost, budeme zároveň svědčit o Světle – o Pánu Ježíši.

Úkol pro 3. týden: Budeme šířit radost. Radost je „nakažlivá“ jako úsměv nebo smích. Na krabici, která má být dárkem pro Ježíše, dolepíme smajlíky.