PŘÍPRAVA SNOUBENCŮ

SPOLEČNÁ SETKÁNÍ SNOUBENCŮ V ROCE 2023/2024

Vstup do svátosti manželství je jedním z nejkrásnějších životních kroků, který svědčí o ochotě darovat se s důvěrou druhému člověku.

Ochota sdílet bez podmínek svůj vlastní život s milovaným partnerem po zbytek svého žití je spojeno se zralým rozhodnutím. Církev si tohoto rozhodnutí váží a těší se z něj.

Nabízí snoubencům pomoc svou nejen formou modlitby, ale také formou přípravy v období před uzavřením sňatku. Nejedná se pouze o teoretické přijímání informací o povaze a charakteru manželství v křesťanském pohledu.

Nedílnou součástí je také vzájemné poznávání partnerů na společných setkáních pod vedením odborných lektorů a předávání zkušeností jiných manželských párů, kteří již kus společné cesty ušly. Tyto kurzy se uskutečňují pro děkanát Hlučín v Dolním Benešově, Kravařích, v Ludgeřovicích a v Hati. Celý cyklus se skládá z 5 setkání.  

Přehled přednášek a míst setkání pro snoubence ZDE.

Rezervační kalendář naleznete ZDE

Postup pro vytvoření rezervace setkání snoubenců:

1. Přejdete na stránku rezervačního kalendáře ZDE.

2. Pokud se jedná o Vaši první návštěvu, vytvořte si nový uživatelský účet zadáním e-mailu a hesla.

3. Přihlaste se pomocí Vámi zvoleného přihlašovací jména a hesla.

4. Prohlédněte si místa a termíny setkání.

5. Rezervujete Vámi zvolené místo a setkání.

6. Vaše rezervace je následně uložena do databáze.

* 1 místo = 1 pár snoubenců (2 osoby)

7. V případě, že vámi zvolený termín je již obsazený, zkuste volat na tel. číslo, uvedené pod adresou místa konání přednášky a domluvit se s místním duchovním na případném navýšení kapacity míst.