PRAŠIVÁ 2023

Sdílej naději – Prašivá 2023

Tradiční setkání dětí a rodin s otcem biskupem se bude konat v sobotu 1. července 2023 na Prašivé. Jeho mottem je „Sdílej naději“. Pojďme naději objevovat a nacházet, povzbuzovat se v ní a sdílet ji.

Dopoledne začneme v areálu Kamenité v 10.00 a po úvodním přivítání budeme slavit mši svatou s otcem biskupem Martinem a kněžími naší diecéze. Poté bude prostor na vlastní svačinku a cestu nahoru na Prašivou. Během výšlapu nás povzbudí citáty a myšlenky o naději. Od 12.30 se rozproudí život na louce mezi kostelem svatého Antonína a turistickou chatou a na 26 stanovištích budou čekat duchovní, poznávací, pohybové, výtvarné i hudební aktivity, kde se můžeme setkat, zakusit a sdílet naději mnoha různými způsoby.

Namátkou z nich vybíráme: Co bychom chtěli dělat, abychom přinášeli naději – do rodin, do farností, do zaměstnání. Sdílejme se o tom s otcem biskupem Martinem. Přijďte se seznámit, jakou naději dávají zraněným zvířatům v Záchranné stanici a Domu přírody Poodří v Bartošovicích. Kde je naděje ukrytá v knihách, nám zprostředkuje Městská knihovna Frýdek-Místek. Přemýšlejte, jaké biblické příběhy o naději znáte? Zastavte se také u hasičů a zdravotníků, kteří dávají naději na záchranu života. Znáte organizaci Mary´s Meals, která dává naději na lepší život miliónům dětí? Kdo může být nemocničním kaplanem a jak může přinášet naději nemocným?

V 15.30 bude setkání zakončeno slavnostním požehnáním.

Přáli bychom si, abyste ze setkání odjížděli povzbuzení. Toto povzbuzení v naději na běžný život bychom také přáli patnáctileté Agátě, která je pro těžké zdravotní postižení odkázána na pomoc ostatních. Přímo na setkání můžete finančně přispět na její rehabilitační péči a na náročná terapeutická cvičení nutná ke stabilizaci zdravotního stavu a zabránění dalších komplikací.

Více informací o setkání postupně zveřejňujeme na www.prasiva.prorodiny.cz, plakát naleznete zde.

Centrum pro rodinu a sociální péčiKatechetické a pedagogické centrum a Diecézní centrum pro mládež srdečně zve děti, rodiny, prarodiče, kněze, jáhny, katechety…

Těšíme se na vás 1. července na Prašivé!