OHLÉDNUTÍ ZA MISIJNÍM JARMARKEM

Hlučíňáci podpořili misie jarmarkem

Třetí říjnová neděle zaplnila Zámecký klub misijním jarmarkem. Koupí rukodělných výrobků, či občerstvení přispěli návštěvníci na salesiánské misie ve Venezuele.

Na místě si návštěvníci mohli zakoupit košíky z pedigu, ručně malované tašky, náušnice, mýdla, nebo vyšívaná přání. Nechyběly ani marmelády, med, oříšky, svícny, dušičkové vazby.

„Chtěla bych poděkovat všem, kteří se do jarmarku zapojili. Ať už napekli domácí dorty, nebo jen přišli a přispěli na misie, patří jim náš dík. Zvlášť děkujeme panu Radkovi z kavárny Carpe Diem, který nám na jarmarku vařil a prodával kávu,“ shrnuje Marie Kalmanová, jedna z organizátorek jarmarku. Návštěvníci se mohli seznámit s misiemi ve Venezuele prostřednictvím vystavených fotografií.

Součástí jarmarku byla také sbírka analgetik, kterých je v současné době ve Venezuele nedostatek. Celkový výtěžek za jarmarku činil 22 582,-. Peníze, stejně jako léky, poputují na salesiánské misie do Venezuely, kde v současnosti působí hlučínská rodačka Jarka Chorovská.

Lýdie Hájovská