NÁRODNÍ POCHOD PRO ŽIVOT A RODINU 2019

V sobotu 27. dubna se v Praze konal 19. Národní pochod pro život a rodinu, manifestace všech, kdo věří, že každé počaté dítě má dostat šanci. Deset tisíc lidí z celé České republiky podpořilo požadavek, aby vláda využila evropské fondy na podporu rodin se třemi a více dětmi. Pět tisíc českých žen se dvěma dětmi žijící ve funkčních vztazích jsou nejpočetnější skupinou, která podstupuje umělý potrat. 
Národní pochod pro život a rodinu začal ve zcela zaplněné katedrále sv. Víta bohoslužbou, kterou celebroval kardinál Dominik Duka. Program pokračoval v parku na Klárově, odkud se deset tisíc účastníků vydalo na pochod centrem Prahy na Václavské náměstí. 

Také z hlučínské farnosti se vydalo několik rodin do Prahy na pochod. Byla zde nádherná atmosféra. Všude byly vidět šťastné rodiny a vysmáté děti. Ani skupiny radikálů, kteří se snažili zablokovat a narušit pochod, nikoho nevyvedli z míry. Desetitisícový dav dospělých a dětí prošel centrem Prahy a rozdával lidem naději a radost. 

Foto z akce najdete v odkazu Fotogalerie na našich stránkách nebo ZDE

Monika Wanderburgová