HRŮZY VÁLKY AŤ PŘIPOMENOU ZVONY

Římskokatolická církev v ČR se chce připojit k iniciativě britské ambasády, a letos poprvé si u nás připomenout výročí konce první světové války tím, že se 11. listopadu 2018 ve 13.30 rozezní zvony. Jedná se o sté výročí této události, v roce připomínky 100 let od vzniku Československa, v roce devadesátého devátého výročí vzniku katolické charity u nás.

Tradice zvonění na připomínku konce války je doma ve Velké Británii, kde se 11. listopadu v 12.30 tamního času (13.30 SEČ) po celé zemi tradičně rozeznívají zvony k uctění obětí této první velké války a připomenutí jejího konce. I v ČR půjde o ekumenickou iniciativu, do které se rovněž zapojí další církve, které jsou sdružené v Ekumenické radě církví v ČR (ERC).

Na neděli 11. listopadu taky připadá tzv. Veterans Day, Den válečných veteránů dobře známý především svým symbolem vlčího máku.

Události k připomínce konce 1. světové války:

V neděli 11. 11. v 10.00 hodin bude sloužena mše svatá za oběti I. světové války v Petřvaldu u Karviné i za další oběti válek ve světě. V 11.00 hodin proběhne pietní akt u pomníku padlých.

Vzpomínková pobožnost na německém vojenském hřbitově se uskuteční v sobotu 17.11.2018 v 15:00. Sraz účastníků je u vstupní brány městského hřbitova v Opavě, odkud se půjde průvodem k německému vojenskému hřbitovu. Mši sv. v německém jazyce pak budeme slavit v sobotu 17.11.2018 v 16:30 v kapli sv. Anny v konkatedrále P. Marie v Opavě.